• Odwiedziło nas: 19971

Historia

Szkoła Podstawowa w Gaworzycach rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 1945r.
Pierwszego dnia do szkoły przyszło 60 dzieci. W związku z tym, że akcja osiedleńcza ciągle trwała,
liczba dzieci ulegała ciągłym zmianom. Ostatecznie brać szkolną podzielono na 6 oddziałów.

Pierwsze lata były bardzo trudne. Zmieniali się kierownicy szkoły, nauczyciele, przybywało uczniów.
W 1952r. szkoła zmieniła swoją siedzibę. Z pałacu została przeniesiona do budynku po szkole ewangelickiej.
Szybko okazało się jednak, że w budynku jest zbyt mało miejsca, tym bardziej, że rozpoczęły się kursy dokształcające,
Szkoła Rolnicza i Szkoła Podstawowa dla dorosłych.

Na początku lat 50-tych zapadła decyzja o budowie nowej szkoły. Na tę szkołę trzeba było jednak poczekać 40 lat
W roku szkolnym 1963/1964 dokupiono budynek do użytku szkolnego oraz rozpoczęto budowę nowego.
W tym samym roku szkolnym szkoła otrzymała imię Leona Kruczkowskiego.
W 1999r. nastąpiła reorganizacja szkół. Powstała sześcioletnia Szkoła Podstawowa i trzyletnie Gimnazjum.