Kulturalna uczta z Fundacją PZU

Zabawa karnawałowa

W dniu 11. 01. 2018r w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas  I-III. Uczniowie zaprezentowali się w bardzo pomysłowych przebraniach. A kolorowe dekoracje zamieniły szkolny korytarz w prawdziwą salę balową.  Dzieci z wielką ochotą bawiły się przy różnorodnej muzyce. Był także poczęstunek w klasach, o który zadbali,  jak zawsze niezawodni rodzice. Jedną z atrakcji był konkurs taneczny, w którym uczniowie otrzymali dyplomy oraz prezenty:

I miejsce- Izabela Łysiak i Piotr Fefczak

II miejsce- Sonia i Antek Leszczak oraz Hanna Kiwacka i Kacper Joniec

III miejsce- Alicja Zielonka i Rafał Ering

Wyróżenienia otrzymali: Paulina Golonka i Mikołaj Zielonka oraz Amelia  Bielecka i Miłosz Stabrowski.

Pozostali uczestnicy odebrali nagrody pocieszenia.

Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele frajdy i radości. Zapraszamy na relację zdjęciową.

Z WIZYTĄ W OPERZE

Z wizytą w operze

21 grudnia grupa 30 uczniów naszej szkoły  była z wizytą w Operze wrocławskiej na balecie pt. „Dziadek do orzechów”. Był to pierwszy wyjazd w ramach projektu :

„ Podróżuję, Zwiedzam, Umiem- dalekie i bliskie spotkania młodzieży z kulturą” finansowanego przez Fundację PZU. Młodzież po raz pierwszy w życiu  miała niepowtarzalną  okazję obejrzenia występów gwiazd baletowych na światowym poziomie przy akompaniamencie orkiestry. Dzięki środkom finansowym pozyskanym od fundacji kolejna grupa już niedługo  wyruszy na zwiedzanie Krakowa.

GÓRA GROSZA

FINAŁ AKCJI GÓRA GROSZA

Jak co roku naszi uczniowie wzięli udział w akcji Góra Grosza,. Zbiórka grosików była jedną z konkurencji do walki o Puchar Pzrechodni Dyrektora Szkoły. Uczniowie walczą w dwóch grupach: uczniowie kals IV – VI i klasy VII+ klasy II i III gimanzjum.

Zbiórka grosików trwała od 20 listopada do 22 grudnia.

Jarmark Świąteczny

17 grudzień- Świąteczny Jarmark

CHRISTMAS WISHES

W naszej szkole pojawiła się tablica, na której znajdziecie świąteczne życzenia w jezyku angielskim .Może ktoś napisał je właśnie dla Ciebie? Sprawdź?

Wigilia

22 grudzień- Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Warsztaty ,,Ochrona środowiska zaczyna się od najmłodszych lat”.

Uczniowie klasy Va uczestniczyli  w Domu Kultury ,,Jowisz” w Gaworzycach w ekologicznych zajęciach warsztatowych ,,Ochrona środowiska zaczyna się od najmłodszych lat”.

Projekt pt. "Wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych w Gminie Gaworzyce"

Informujemy, że w naszej szkole realizowany jest projekt pt. "Wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwój kompetencji uczniów szkół podstawowych w Gminie Gaworzyce" złożony przez Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich w partnerstwie z Gminą Gaworzyce w ramach Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020 w ramach działania 10.2 - „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na wzbogacenie oferty edukacyjnej oraz zakup pomocy naukowych  pozyskano kwotę 226.216, 13 zł.