• Do wakacji: WAKACJE!!!

TYDZIEŃ ŚWIĘTA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 07.05-11.05.2018

Święto biblioteki szkolnej obchodzone będzie pod hasłem: (DO)WOLNOSĆ CZYTANIA

Jest ono nawiązaniem do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim jest wolność czytania oraz prawo do czytania, a co za tym idzie nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie.

W naszej szkole odbędzą się działania:

I. Konkurs ortograficzny dla klas IV i V. Uczniowie będą pisać dyktando z możliwością korzystania ze słowników ortograficznych.

II. Klasy VI i VII piszą bajki z ilustracjami dla młodszych uczniów - wystawa stworzonych bajek w biblotece szkolnej dla klas młodszych.

III. "Starsi czytają młodszym" - uczniowie gimnazjum czytają książki w klasach I - III (1 godz. lekcyjna). Uczniowie klas I - III wykonują ilustracje do wysłuchanych bajek - wystawa prac na korytarzu szkolnym.

Turniej Rodzinny

Pierwsza wakacyjna misja za nami –Turniej Rodzinny

Dnia 30 czerwca 2018 r. na szkolnym boisku w Kłobuczynie po raz pierwszy odbył się Turniej Rodzinny zorganizowany przez UKS „Sokół” Gaworzyce .

Celem turnieju było propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, wdrażanie do aktywnego, rodzinnego wypoczynku podczas wakacji, promocja zdrowego stylu życia, integracja oraz utrwalanie pozytywnych, prozdrowotnych wzorców zachowań. UKS „Sokół” Gaworzyce, mając na uwadze, m.in.  hasło przewodnie Aktywnych Szkół MultiSport „Więcej aktywności w codzienności” i fakt, że wszyscy tworzymy szkolną drużynę działającą na rzecz zwiększania poziomu aktywności naszych dzieci w życiu codziennym wyszedł z inicjatywą zorganizowania turnieju skierowanego do uczniów naszej szkoły i ich rodzin.

Program Rządowy „Dobry Start”

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

BEZPEICZNYCH WAKACJI

BEZPIECZNYCH WAKACJI I UDANEGO WYPOCZYNKU LETNIEGO!!!

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!!!

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Dnia 19.06.2018r. (wtorek) o godz. 1530
odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które
w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną naukę
w klasie I  Szkoły Podstawowej
im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach.

Serdecznie zapraszam