TYDZIEŃ ŚWIĘTA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 07.05-11.05.2018

Święto biblioteki szkolnej obchodzone będzie pod hasłem: (DO)WOLNOSĆ CZYTANIA

Jest ono nawiązaniem do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tematem przewodnim jest wolność czytania oraz prawo do czytania, a co za tym idzie nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie.

W naszej szkole odbędzą się działania:

I. Konkurs ortograficzny dla klas IV i V. Uczniowie będą pisać dyktando z możliwością korzystania ze słowników ortograficznych.

II. Klasy VI i VII piszą bajki z ilustracjami dla młodszych uczniów - wystawa stworzonych bajek w biblotece szkolnej dla klas młodszych.

III. "Starsi czytają młodszym" - uczniowie gimnazjum czytają książki w klasach I - III (1 godz. lekcyjna). Uczniowie klas I - III wykonują ilustracje do wysłuchanych bajek - wystawa prac na korytarzu szkolnym.

List Ministra Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci
i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

BAL GIMNAZJALNY

15 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum ostatni raz bawili się wspólnie na Balu Gimnazjalnym zorganizowanym przez rodziców.

PUCHAR PRZECHODNI

PODSUMOWANIE II TURY  WALKI UCZNIÓW

O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA II SEMESTR

W KONKURSIE „ SUPER KLASA”

Puchar przechodni jest wyrazem uznania  społeczności szkolnej dla klasy, która przy wyznaczonych działaniach zdobędzie największą liczbę punktów.

Aktywne Szkoły MultiSport

Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

Program Rządowy "Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Fun Festival- Dzień Dziecka

5 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Mała Olimpiada Matematyczna

Finał Małej Olimpiady Matematycznej w Wysokiej.

Dnia 14 maja 2018r. odbył się finał Małej Olimpiady Matematycznej w Wysokiej. Uczniowie naszej szkoły, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny tego konkursu, zmagali się z nietypowymi i złożonymi zadaniami tekstowymi wraz ze swoimi rówieśnikami z całego powiatu polkowickiego.

Konkurs Nasze Legendy

Uczennica klasy VII b Gabriela Lazarek zdobyła II miejsce w  IV Powiatowym Konkursie Literacko-Fotograficznym „Nasze Legendy " w kategorii klas VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum . Zadaniem każdego uczestnika było napisanie autorskiej legendy i dołączenie zdjęcia związanego z obiektem wyeksponowanym w legendzie. Gabrysia napisała pracę  pt. ,, Dalków”.                                                                                                                            Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na XV Gali Laureatów PODM w Polkowicach  5 czerwca 2018 r. w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy         w Polkowicach.

Serdeczne gratulacje!

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

W naszej szkole przeprowadzono zbiórkę pieniędzy  na akcję ,, Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Zebrane symboliczne złotówki w łącznej kwocie 160 zł zostały przekazane na konto bankowe Fundacji Studio Wschód. Dzięki naszej pomocy młodzi wolontariusze już po raz dziewiąty przeprowadzą podczas wakacji akcję ratowania polskich cmentarzy, niszczejących za wschodnią granicą.

Akcję przeprowadziła Ewa Piasecka