Dzisiaj na tablicy

W związku z awariami autobusów

możliwe są wcześniejsze lub późniejsze

powroty uczniów do domu.

List Ministra Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci
i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

BAL GIMNAZJALNY

15 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum ostatni raz bawili się wspólnie na Balu Gimnazjalnym zorganizowanym przez rodziców.

Fun Festival- Dzień Dziecka

5 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka.

PUCHAR PRZECHODNI

PODSUMOWANIE II TURY  WALKI UCZNIÓW

O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA II SEMESTR

W KONKURSIE „ SUPER KLASA”

Puchar przechodni jest wyrazem uznania  społeczności szkolnej dla klasy, która przy wyznaczonych działaniach zdobędzie największą liczbę punktów.

Aktywne Szkoły MultiSport

Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

Program Rządowy "Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Żyj zdrowo- jedz smacznie i kolorowo.

W klasach I-III został zrealizowany projekt pt. "Żyj zdrowo- jedz smacznie i kolorowo". W ramach projektu prowadzone były kąciki śniadaniowe.  Dzieci robiły kolorowe kanapki, szaszłyki owocowo- warzywne. Podsumowaniem działań byółl tydzień kolorów, w którym uczniowie przynosili danego dnia warzywo lub owoc określonego koloru.

Mała Olimpiada Matematyczna

Finał Małej Olimpiady Matematycznej w Wysokiej.

Dnia 14 maja 2018r. odbył się finał Małej Olimpiady Matematycznej w Wysokiej. Uczniowie naszej szkoły, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny tego konkursu, zmagali się z nietypowymi i złożonymi zadaniami tekstowymi wraz ze swoimi rówieśnikami z całego powiatu polkowickiego.

Konkurs Nasze Legendy

Uczennica klasy VII b Gabriela Lazarek zdobyła II miejsce w  IV Powiatowym Konkursie Literacko-Fotograficznym „Nasze Legendy " w kategorii klas VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum . Zadaniem każdego uczestnika było napisanie autorskiej legendy i dołączenie zdjęcia związanego z obiektem wyeksponowanym w legendzie. Gabrysia napisała pracę  pt. ,, Dalków”.                                                                                                                            Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na XV Gali Laureatów PODM w Polkowicach  5 czerwca 2018 r. w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy         w Polkowicach.

Serdeczne gratulacje!