• Odwiedziło nas: 19967

Stypendium "KLASA" Fundacji BGŻ BNP Paribas

Trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa” – aplikuj do 13 kwietnia!

Kończysz gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem liceum? Jesteś ciekawy świata i chcesz się dalej rozwijać? Program „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas jest właśnie dla Ciebie.

Trwa rekrutacja do XVI edycji programu Klasa. Do ubiegania się o stypendium zachęcamy uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, wyróżniają się ponadprzeciętną motywacją, a jednocześnie pochodzą z małych miejscowości, z rodzin w których dochód nie przekracza 1200 zł na osobę.

Program obejmuje 3 lata wsparcia w trakcie nauki w liceum partnerskim w jednym z 5 miast akademickich (w tym opłaty za Internat, wyżywienie, komitet rodzicielski, podręczniki, wycieczki szkolne, integracyjny obóz językowy, zajęcia dodatkowe, wyjścia kulturalne, stałą opiekę wychowawczą, comiesięczne kieszonkowe oraz inne ważne potrzeby uczniów), a także stypendium finansowe na I rok studiów.

Program jest efektywną formą wyrównywania szans edukacyjnych. Do tej pory 700 młodych osób otrzymało szansę rozwoju naukowego, społecznego i kulturowego. Obecnie do programu przyjmowanych jest 50 uczniów rocznie.

Gdyby w gimnazjum ktoś powiedział mi, że będę uczył się w jednym z najlepszych liceów w Krakowie, nie uwierzyłbym. Takie cuda się zdarzają – dzięki Fundacji i osobom, które wspierają i tworzą Klasę. Program daje mi niezbędne wsparcie finansowe, , ale też  szansę poznania ludzi z ogromną pasją i chęcią pomagania innym - przyjaciół, którzy są dla mnie drugą rodziną. – mówi Jurek, stypendysta „Klasy” z Krakowa.

Dowiedz się więcej o programie „Klasa”. Czekamy na Twoje zgłoszenie do 13 kwietnia!