Zajęcia w Bibliotece Gminnej

19 i 20 grudnia 2018 roku uczniowie klas IV i Va uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez  panie bibliotekarki z Biblioteki Gminnej. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy „Kto ty jesteś? Polak mały!”Uczniowie znajdowali odpowiedzi  na pytania czym jest Polska, Ojczyzna, niepodległość, patriotyzm, życie w wolnym kraju, tożsamość narodowa, dziedzictwo, możliwość przekazywania i pielęgnacji tradycji rodzinnych. Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza to prace polskich artystów tworzących dla dzieci, a druga to prace plastyczne dzieci wyłonione w ogólnopolskim konkursie. Uczestnicy zajęć mogli przejrzeć się w lustrze historii przymierzywszy rekwizyty z różnych epok. Na koniec wysłuchali fragmentów pamiętnika dziewczynki z Czeczeni, w którym opowiada o grozie wojny.