FINAŁ DOLNOŚLĄSKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW ROCZNIK 2003 - 2005

CHŁOPCY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GAWORZYCACH MISTRZAMI DOLNEGO ŚLĄSKA W UNIHOKEJU

Dnia 29.10.2018r. w hali MCS we Wrocławiu rozegrany został Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska, tzn. mistrzowie i wicemistrzowie wcześniej rozegranych finałów strefowych, tj. SP Żarów, SP Gaworzyce, SP Imbramowice,

SP 1 Milicz, SP Budziszów Wielki, SP 3 Oleśnica, SP Smolnik, SP Łomnica.

Podczas zawodów rozegrano mecze w grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie półfinały systemem „na krzyż”. Zwycięzcy półfinałów walczyli o I miejsce i tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

Reprezentacja SP Gaworzyce w pierwszym meczu grupowym pokonała zdecydowanie 4:0 chłopców z Milicza. Również w kolejnych meczach nasi chłopcy odnieśli wysokie zwycięstwa pokonując pewnie 4:1 reprezentację SP Łomnica oraz 3:1 drużynę z SP Imbramowice. Dzięki trzem zwycięstwom zdobyli komplet 6 punktów i uplasowali się na I miejscu w grupie B, zdobywając  awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów. W meczach fazy grupowej nasi chłopcy dominowali na boisku i kontrolowali spokojnie grę przeciwnika od pierwszego gwizdka aż do samego końca każdego spotkania.

W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce po trudnym meczu pokonała 2:1 drużynę z Budziszowa Wielkiego. W meczu o I miejsce nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną SP Smolnik, z którą wygrali po zaciętej walce i wielu niewykorzystanych akcjach pod bramką przeciwnika 1:0.

Klasyfikacja końcowa :

1  miejsce    SP Gaworzyce

2  miejsce    SP Smolnik

3  miejsce    SP Budziszów Wielki

4  miejsce    SP Łomnica

5  miejsce    SP Żarów

6  miejsce     SP Imbramowice

7  miejsce     SP 3 Oleśnica

8  miejsce     SP 1 Milicz

Chłopcy z Gaworzyc zdobyli tytuł Mistrzów Dolnego Śląska w Unihokeju i awansowali do finału ogólnopolskiego . Otrzymali złote medale, puchar oraz pamiątkowy dyplom.

Reprezentacja SP Gaworzyce wystąpiła w składzie: Eryk Pieczarka, Dawid Dębowy, Oskar Burda, Bartek Raczkowski, Bartek Halla, Martin Bereś, Piotrek Szambelan, Bartek Łysiak, Bartek Krzemiński, Kacper Urban, Dominik Sarna.

Trener: Beata Kęska.