Akcja flaga

„Powiewa flaga, gdy  wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień. (…) piękne są nasze barwy ojczyste.”  Dołącz do nas! Wywieś flagę!

W dniu 6 listopada uczennice klas 5 pod opieką nauczycielek Anety Rąpały i Justyny Szymańskiej-Mały udały się na spacer ulicami Gaworzyc, aby propagować ideę wywieszenia flagi w dniu 11 listopada. Uczniowie wraz z wychowawcami własnoręcznie przygotowali ulotki zachęcające do wywieszenia flagi. Ulotki wraz z rozpiską akcji organizowanych w ramach obchodów100lecia Niepodległości zostały rozdane mieszkańcom Gaworzyc. Do ulotek dołączone zostały flagietki i baloniki biało-czerwone. Uczennice przeszły ulicami Gaworzyc, odwiedziły sklepy, banki, Urząd Gminy w Gaworzycach, salon kosmetyczny, ośrodek zdrowia, aptekę i i przedszkole. Nasze ulotki zostawiliśmy również w skrzynkach pocztowych. Nasza akcja spotkała się z miłym zaskoczeniem i entuzjazmem ze strony mieszkańców. Ulotki zostały również rozdane uczniom, aby rozdali je mieszkańcom mejscowości, z której uczniowie pochodzą.

Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady. Wszyscy wiemy, że  w walce o niepodległość flaga narodowa odegrała ogromną rolę, a i teraz jej wywieszanie jest ważne dla zachowania pamięci i spoistości narodowej. Odzyskaną niepodległość trzeba pielęgnować. Wywieszać flagę warto zarówno będąc w Polsce, jak i będąc poza jej granicami.

Można więc swoją polskość manifestować flagą każdego dnia, każdego dnia badźmy patriotami, nie ma dni nieodpowiednich. Jeśli jest Ci to bliskie, identyfikujesz się z tym, to zapraszamy Cię dołącz do nas. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji na domach mieszkańców gminy Gaworzyce  w dniu 11 listopada  pojawi się więcej flag biało- czerwonych.