Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt rocznik 2003 -2005

26 października 2018r.  w hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki  Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych  drużyn z Dolnego Śląska, które wcześniej wywalczyły awans do finału wojewódzkiego w eliminacjach strefowych.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach  w meczach grupowych zremisowały  0:0,  po trudnym i wyrównanym spotkaniu z drużyną reprezentującą Szkołę Podstawową w Lubawce i pokonały wysoko, bo aż 5:0 drużynę SP Żarów oraz wygrały 1:0 z dziewczętami z Oleśnicy.

W fazie grupowej nasze dziewczęta  zdobyły 5 punktów , tak samo, jak drużyna z Lubawki. O miejscu w grupie zadecydował bilans bramek, który  korzystniejszy miały zawodniczki Lubawki  – 9:0 ( nasze dziewczęta – 6:0 ). Tym samym drużyna SP Gaworzyce zajęła II miejsce w swojej grupie   i awansowała do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów.

W meczu półfinałowym nasza reprezentacja pokonała  pewnie 3:0 drużynę z Krzeszowa.

Wygrana w meczu półfinałowym zdecydowała o tym, że nasze dziewczęta stanęły do walki o złote medale i I miejsce na podium.

W meczu finałowym nasze dziewczęta ponownie zmierzyły się z reprezentacją SP Lubawka, z którą grały już wcześniej w fazie grupowej. Również i tym razem mecz, po bardzo wyrównanej i zaciętej walce, zakończył się bezbramkowym remisem. Zgodnie z regulaminem wynik spotkania rozstrzygnęły rzuty karne, w których nasza reprezentacja  pokonała 1:0 drużynę SP Lubawka. Nie bez znaczenia były tutaj godne uznania interwencje naszej bramkarki – Natalii Raczkowskiej, która obroniła trzy rzuty karne i wyróżniała się swoimi umiejętnościami, wyczuciem oraz skutecznością. Jako jedyna zachowała do końca zawodów czyste, bezbramkowe konto.

Dzięki temu zwycięstwu nasze dziewczęta zdobyły I miejsce i Mistrzostwo Dolnego Śląska oraz prawo reprezentowania naszego województwa na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w maju 2019 r. w Elblągu.

Skuteczna, bardzo dobra gra zawodniczek w ataku i obronie, analiza i korygowanie błędów oraz konsekwentne realizowanie założeń taktycznych – wszystko to zaowocowało zasłużonym zwycięstwem i mianem najlepszej drużyny unihokeja w województwie  dolnośląskim.

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt rocznik 2003 - 2005 :

1 m     SP Gaworzyce

2 m     SP Lubawka

3 m     SP Imbramowice

4 m     SP Krzeszów

5 m     BISC Wrocław

6 m     SP Żarów

7 m     SP Budziszów Wielki

8 m     SP 3 Oleśnica

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gaworzycach grała w składzie:Natalia Raczkowska, Kasia Olszewska, Gabrysia Lazarek, Karolina Gajda, Dominika Droszczak, Oliwia Leszczak, Ala Woźniak, Emilka Serewa,   Ania Skorus, Julka Kaczmarek, Natalia Samul.

Drużynazostała nagrodzona  pucharem, pamiątkowym dyplomem i złotymi medalami.

Drużynę do zawodów przygotowała Beata Kęska.