Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt Rocznik 2006 i młodsze

DZIEWCZĘTA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GAWORZYCACH WICEMISTRZYNIAMI DOLNEGO ŚLĄSKA IGRZYSK DZIECI W UNIHOKEJU

24 października 2018r. w hali Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt.
W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska, tj. mistrzynie i wicemistrzynie stref: wrocławskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej.
Dziewczęta z SP Gaworzyce pokonały w meczach grupowych SP Piława Dolna 1:0, zremisowały 1:1 z SP Krzeszów i przegrały 0:5 z SP Łozina. Zdobyły tym samym 3 punkty, co dało II miejsce w grupie A i awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów. W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce zremisowała 0:0 z drużyną SP 3 Polkowice. Wynik meczu rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, w których nasze dziewczęta pokonały przeciwniczki 2:0. Wygrana w meczu półfinałowym zapewniła naszej drużynie awans do finału zawodów i szansę walki o najwyższe miejsce na podium.
W finale reprezentacja SP Gaworzyce spotkała się ponownie z drużyną SP Łozina, której niestety uległa 1 : 4.

Nasze dziewczęta zajęły II miejsce i wywalczyły tytuł Vicemistrzyń Dolnego Śląska w Unihokeju Dziewcząt Rocznik 2006 i młodsze.

Znalazły się tym samym w gronie najlepszych zespołów Dolnego Śląska w unihokeju.

Drużyna otrzymała puchar, srebrne medale i pamiątkowy dyplom.

Reprezentacja  SP Gaworzyce grała w składzie: Wiktoria Pietrzak, Julka Mały, Ola Łysiak, Martyna Kuczak, Ala Kukułka, Marta Kukułka, Asia Gasperowicz, Nadia Rafałowicz, Maja Dąbrowska.

Trener: Beata Kęska