Mistrzostwa Powiatu Polkowickiego w Piłce Nożnej Chłopców

REPREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GAWORZYCACH ZDOBYŁA TYTUŁ MISTRZÓW POWIATU POLKOWICKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Dnia 05.10.2018r. na stadionie w Polkowicach odbyły się Mistrzostwa  Powiatu Polkowickiego w Piłce Nożnej Chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje trzech szkół, tj. SP nr 3 Polkowice, SP Gaworzyce i SP Grębocice.

Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym".  Zgodnie z regulaminem  Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  czas gry  ustalono  na 2x15 minut.

Pierwszy mecz reprezentacja SP Gaworzyce zagrała z drużyną SP 3 Polkowice. W meczu tym piłkę do bramki przeciwnika celnie skierował dwukrotnie Eryk Pieczarka, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi z Polkowic. Na listę strzelców tego meczu, zdobywając widowiskowe bramki, wpisali się również Oskar Burda i Piotrek Szambelan. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla naszej drużyny.

W drugim meczu nasi chłopcy pokonali bardzo wysoko, bo aż 14:5  drużynę z SP Grębocice. Bramki w pięknym stylu, w tym meczu zdobyli: Eryk Pieczarka – 4, Oskar Burda – 1, Piotrek Szambelan – 2, Dawid Dębowy – 5  i Bartek Łysiak - 2.

Na uznanie zasługuje fakt, że chłopcy podczas turnieju wyróżniali się na tle innych drużyn bardzo dobrą grą zespołową, walecznością, zaangażowaniem i postawą “fair play” na boisku, a także poza nim.

Wyniki meczów rozegranych przez reprezentację SP Gaworzyce:

SP Gaworzyce   -  SP nr 3 Polkowice   4:2

SP Grębocice  -   SP Gaworzyce     5:14

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I  miejsce   SP Gaworzyce

II  miejsce   SP nr 3 Polkowice

III  miejsce   SP Grębocice

Chłopcy zdobyli tytuł Mistrzów Powiatu Polkowickiego w Piłce Nożnej i uzyskali tym samym awans do dalszego etapu rozgrywek, tj. Pófinału Strefy Legnickiej, który odbędzie się 15 maja 2019r. w Górze. Drużyna SP Gaworzyce podczas tych zawodów będzie występowała jako reprezentacja  Powiatu Polkowickiego.

Warto dodać, że nasi chłopcy już trzeci rok z rzędu nie dają żadnych szans innym drużynom wygrywając Mistrzostwa Powiatu Polkowickiego i broniąc tym samym tytułu Mistrzów Powiatu.

Reprezentacja SP Gaworzyce  grała w składzie: Eryk Pieczarka, Oskar Burda, Piotrek Szambelan, Martin Bereś, Bartek Halla, Dawid Dębowy, Dominik Sarna, Bartek Łysiak, Mateusz Makowski, Bartek Raczkowski.

Opiekun drużyny: Beata Kęska.