• Do wakacji: WAKACJE!!!

Turniej Rodzinny

Pierwsza wakacyjna misja za nami –Turniej Rodzinny

Dnia 30 czerwca 2018 r. na szkolnym boisku w Kłobuczynie po raz pierwszy odbył się Turniej Rodzinny zorganizowany przez UKS „Sokół” Gaworzyce .

Celem turnieju było propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, wdrażanie do aktywnego, rodzinnego wypoczynku podczas wakacji, promocja zdrowego stylu życia, integracja oraz utrwalanie pozytywnych, prozdrowotnych wzorców zachowań. UKS „Sokół” Gaworzyce, mając na uwadze, m.in.  hasło przewodnie Aktywnych Szkół MultiSport „Więcej aktywności w codzienności” i fakt, że wszyscy tworzymy szkolną drużynę działającą na rzecz zwiększania poziomu aktywności naszych dzieci w życiu codziennym wyszedł z inicjatywą zorganizowania turnieju skierowanego do uczniów naszej szkoły i ich rodzin.

W turnieju wystartowały 4 drużyny - rodziny, w skład których weszli uczniowie biorący udział w programie Aktywne Szkoły MultiSport wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem.

Na teren boiska przybyli również licznie inni członkowie rodzin, znajomi oraz społeczność lokalna, aby kibicować dzieciom i ich rodzicom rywalizującym w różnych konkurencjach sportowych. Rodziny  spędziły wspólnie, w aktywny sposób, sobotnie popołudnie rywalizując w konkurencjach sprawnościowych „na wesoło”, takich jak: „Strażak Sam”, „Balonowy przyjaciel rodziny”, „Tocz się, tocz piłeczko”, „Kocham Cię Polsko”, „Warkocz”, „Wyjazd na wakacje”, „Krzyżówka i puzzle”, „Gdzie jesteś tatusiu”, „Smacznego Mamusiu”, dostarczających przy tym wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Turniej poprowadziła pani Agnieszka Kraus – Pieczarka, prezes UKS „Sokół” Gaworzyce. Nad całością przebiegu turnieju czuwało jury w składzie: P. Gabriela Kalińska, P. Małgorzata Andruszkiewicz i P. Beata Kęska.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce     Kasztaniaki ( rodzina Fefczaków )
II miejsce   Heleniaki    ( rodzina Heleniaków)
III miejsce  Krauziaki   ( rodzina Krauze)
IV miejsce  Lamly        ( rodzina Lamlów)

Dodatkowo, drużyny wzięły udział w konkursie na najlepszy rodzinny okrzyk. Jury jednogłośnie wybrało najlepszy okrzyk i tym samym zwycięzcą została rodzina Lamla.

Na zakończenie turnieju każda rodzina otrzymała nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy wszystkim, którzy zmagali się we wszystkich konkurencjach i cieszymy się, że rodziny  wspólnie, aktywnie i wesoło spędziły wolny czas na świeżym powietrzu.

Bardzo dziękujemy za tak aktywny udział w tym turnieju oraz Fundacji KGHM Polska Miedź za dofinansowanie wydarzenia.