• Do wakacji: WAKACJE!!!

Aktywne Szkoły MultiSport

Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice. Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby
 w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je
 z wcześniejszymi wynikami.

Jak stać się częścią aktywnej drużyny?

Częścią szkolnej drużyny może zostać każdy, kto przyczyni się do zwiększenia poziomu codziennej aktywności dzieci. Przed nami 6 miesięcy tzw. Treningów Drużynowych. To czas na regularne ćwiczenia i codzienną, nawet najprostszą aktywność, choćby spacer do szkoły czy mycie zębów na jednej nodze.

Plan jest prosty – więcej ruchu, mniej siedzenia!

W tym czasie, w szkole planujemy m.in.

-taneczną przerwe,

-„powitanka rozgrzewanka” kl. I- III

-rodzinne spacerowanie Nordic walking,

-pomoc sąsiedzka ( rodzice organizują samodzielnie małe grupy np. wyjazd na basen czy kręgle.

-żabi zakątek,

- aktywna kolorowa tablica,

- mini siłownia,

-rzuty do celu (miękkimi piłkami ),

-„ auto-nogi” pieszo do szkoły – dyżury rodziców,

- rowerem do szkoły – ścieżka rowerowa KŁOBUCZYN – KOŻLICE – GAWORZYCE –pod opieką rodziców.

Trzymajcie za nas kciuki!

Relacje z prowadzonych w szkołach rozgrywek znajdują się w dzienniku Aktywnych Szkół MultiSport i na Facebooku: